Capgemini World FinTech Report 2018: 

Stav zápasu Banky vs. FinTech 1:1

Leden 2018, účinnost PSD2 za námi a zatím to vypadá, že banky nelehnou popelem pod útokem FinTechu. V sázkařské terminologii to zatím vypadá na remízu.

Aktuální Capgemini FinTech report 2018 shrnuje současnou situaci mezi bankami a FinTech společnostmi slovy, že pro další vývoj celého finančního světa je spolupráce těchto dvou stran nevyhnutelná.

Zatímco bankovní domy mají své silné stránky především v oblasti zákaznické důvěry, znalosti legislativyřízení rizik či robustní infrastruktury, tak FinTech staví své silné stránky především na využití moderních technologií, rychlé reakci na zákaznické potřeby či celkovému zlepšování zákaznické zkušenosti. Dle reportu, by mohlo až 90% FinTechů neuspět, pokud nenajdou vhodný model spolupráce s bankami. Za zmínku stojí i fakt, že celkově do FinTechu bylo od roku 2009 zainvestováno již 110 mld USD, což není úplně zanedbatelná částka – jsou to přibližně dva české státní rozpočty.

Každopádně hledání vzájemně výhodných pozic lze sledovat už i na českém trhu, kdy například Komerční banka začala spolupracovat se startupem Fakturoid, Česká spořitelna pak spolupracuje se společností Lime (rychlyvypis.cz, bankovnivizitka.cz), BudgetBakers (Správce financí) či Roger(automatické zadávání plateb pro malé podniky). A dle dostupných informací na spolupráci s FinTech společnostmi pracuje i ČSOB.

Kontakt pro média:

Helena Petráková, Sales and Marketing Support

Capgemini Czech Republic s.r.o.

Evropská 2588/33a, 160 00 Praha 6, Czech Republic

E-mail:  helena.petrakova@capgemini.com