Praha, Říjen 2., 2020Capgemini za 3,6 miliardy eur koupila společnost Altran. Sloučená společnost bude mít roční příjmy kolem 17 miliard eur a přes 270 000 zaměstnanců. Capgemini tímto krokem posiluje svoji pozici v dynamickém segmentu digitální transformace.

V dubnu 2020 akcie Altranu byly nabídnuty v souvislosti s konečným znovuotevřením nabídky přátelského tendru společnosti Capgemini pro společnost Altran Technologies. Společnost Capgemini nyní vlastní 98 % základního kapitálu a hlasovacích práv Altranu.

Paul Hermelin, předseda představenstva a generální ředitel skupiny Capgemini a jeho nástupce Aiman Ezzat ve společném prohlášení uvedli: „Jsme spokojeni s výsledkem této nabídky přátelské nabídky, jejíž úspěch nám umožňuje držet více než 98% základního kapitálu, což nám umožňuje přístup ke všem pákám pro vytváření hodnot. Chtěli bychom poděkovat všem altranským akcionářům, kteří nabídli své akcie, čímž potvrdili solidnost naší strategie a průmyslového projektu, který navrhujeme. Ještě jednou bychom rádi přivítali 50 000 zaměstnanců Altranu, se kterými budeme spolupracovat, abychom zahájili integrační proces a implementovali synergie.“

Finanční výsledky společnosti Altran jsou konsolidovány ve finančních výkazech skupiny Capgemini od 1. dubna 2020.

Capgemini tímto krokem posiluje své ambice stát se celosvětovým lídrem v inženýrství i ve výzkumu a vývoji. Do budoucna se plánuje zaměřovat na dynamický segment trhu, kterým je digitální transformace průmyslových a technologických společností. Spojením sil se společnost profiluje jako jasný strategický partner, který pomáhá klientům plně využít technologické revoluce, kterou má na svědomí vývoj v oblasti cloudu, IoT, umělé inteligence nebo 5G. Spojení obou firem je v souladu s vizí stanovenou ve strategickém plánu společnosti Altran. Tato transakce vytváří hodnotu pro její zákazníky a představuje příležitost předvést talent svých týmů.

Integrace Capgemini v Altranu v České republice

Spojení společností Altran a Capgemini je v současné době jedním z našich nejdůležitějších úkolů. Tento týden se koná globální virtuální setkání všech Vicepresidentů, na kterém by mělo dojít ke sdělení dalších podrobností o plánované integraci. Věřím, že nadcházející týdny přinesou jasnější informace, jak bude Altran integrován do organizace Capgemini. Již nyní ale víme, že způsob integrace bude pro každou zemi stejný - žádný lokální způsob, ale pouze globální přístup. V České republice má Altran kolem 200 zaměstnaců, kanceláře v Hořicích a Mladé Boleslavi a věnuje se 3 hlavním pilířům: inženýrství, prototypování a testování.

Inženýrství:  V oblasti inženýrství poskytuje Altran služby během celého procesu vývoje produktu. Rádi aplikují nové nápady a procesy, přemýšlejí o použití konečného produktu uživatelem a převádějí tyto nápady do svého designu. Ať už jde o design, raný koncepční návrh, vývoj nebo technologické vyladění dílu před jeho masovou výrobou.

Prototypování:  Altran převádí virtuální 3D modely dílů a sestav na fyzické prototypy. Specializují se na lisované díly karoserií, svařované sestavy a podsestavy, obráběné díly, makety čel a různé typy výrobků.

Testování: Altran je akreditovaná zkušební laboratoř č. 1552 podle ISO / IEC 17025: 2018. Zaměřují se na podporu výrobců a jejich dodavatelů v oblasti testování vývoje, včetně vývoje a výroby zkušebních přípravků, a na podporu kvality výroby, hlavně pro automobilový průmysl.

Altran na českém trhu je zcela odlišný a má jinou klientskou základnu než je náš Capgemini současný trh a klienti. Všichni čekáme, co nám přinese spojení těchto dvou společností pro další rozvoj a jak z toho budeme moci oboustranně těžit.